A varsói FSO üzem 1951-től egészen 1973-ig gyártotta az eredetileg a szovjet Gaz M20-as – azaz a Pobjeda – műszakiságára épülő sorozatot.

A Warszawák a 60-as 70-es években a magyar utcaképhez is hozzátartoztak, az összes export egyharmada hozzánk jutott. Olcsóbban adták őket, mint a Volgákat, ezért sok vállalat is vett, sőt az úgynevezett „nagytaxik” is főleg Warszawa 223-asok voltak. A 1/43-as modellekkel idézzük fel a típus történetét.
